Microweber

Microweber to już właściwie nie CMS do jakich jesteśmy przyzwyczajeni, a Website Builder. Skrypt możemy pobrać lub uruchomić bezpłatnie na oficjalnej stronie. Charakteryzuje się tym, że praktycznie każdym elementem strony możemy zarządzać poprzez przeciąganie i upuszczanie. Podczas tworzenia podstrony, mamy do dyspozycji kilka gotowych bloczków, np. do umieszczenia filmiku, sondy czy galerii. Witrynę edytujemy w czasie rzeczywistym, dlatego też panel administratora został mocno uproszczony, bo nie on ma być centrum dowodzenia, a poręczny pasek, który przypomina edytor WYSIWYG. Co ciekawe, CMS posiada funkcje pozwalające na budowę prostego sklepu. Microweber może służyć także za platformę blogową. Osobiście nie przepadam za rozwiązaniami tego skryptu, bo lubię mieć styczność z kodem, jednak dla osób niewprawionych w budowę stron, może okazać się bardzo pomocny.

Powiązane Wpisy

Fork CMS...

CMS Made Simple...

SmodCMS...

Komentarze

  1. Bizkit dnia 18 listopada 2014 o 10:26 napisał(a):

    Szukając czegoś lekkiego do zarządzania contentem skosztowałem tego ni to CMS-a. Okazuje się że to jest całkiem fajny kreator stron. 100% wysiwyg, dynamiczny content (co się rzadko zdarza w kreatorach), galerie, nawet katalog części i sklepik można postawić na tym. I to wszystko out of box, bez instalacji kolejnych wtyczek. Fajnie że ma również wsparcie dla open graph i gotowe wtyczki do społecznościówek. Można zaoszczędzić sporo czasu już na samym szukaniu dodatków, instalacji, konfiguracji i poprawek – jak to ma miejsce w wordpressach i joomlach.
    Przy szukaniu jakiegoś dema, trafiłem na hosting w któym ten kreator jest wdrożony jako dodatek do kont hostingowych: http://www.webserwer.pl/pomoc/hostingwww/kreator-stron
    Drogo nie mają, ale czy ktoś korzystał z ich usług i może podzielić się opinią ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *